PrimeConcert

Ekscentriškoji islandų grupė „GusGus“

2023-08-24 19:00
2023-08-24 21:00
Kaunas, VDU Botanikos sodas
nuo 39.50€

Kasos: Bilietus galite įsigyti ir „Žalgirio“ arenos kasoje! Dirba I–V: 16.00–20.00 val.; renginių metu I–V: 16.00 val. – viena valanda po renginio pradžios; VI–VII: dvi valandos iki renginio pradžios – viena valanda po renginio pradžios. Renginio dieną, nuo 17:00 VDU Botanikos sodo kasoje.

Durys atidaromos: 18:00

Renginio trukmė: 2:00

Pertrauka: nėra

Amžiaus cenzas: nėra

Nuolaidos: Netaikomos

Vaikai įleidžiami nemokamai: Iki 6 metų amžiaus imtinai neužimant papildomos sėdimos vietos (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą).

Vietos neįgaliesiems: Vietos skirtos judėjimo negalią turintiems asmenims ir sėdintiems neįgaliojo vežimėlyje.

Lydintiems neįgaliuosius: Neįgalaus asmens su judėjimo negalią lydintysis taip pat perka bilietą neįgaliųjų vietose. Su vienu neįgaliuoju į renginį gali patekti tik vienas lydintysis asmuo.

Bilietų grąžinimas: Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui arba nukėlus renginio datą!

Atsakomybė: Renginio organizatorius prisiima visą atsakomybę susijusią su renginio organizavimu ir jo kokybe. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Į Kauną sugrįžta ekscentriškieji islandai „GusGus“!

Rugpjūčio 24 d. Kauno VDU Botanikos sode savo pasirodymą surengs žymi islandų elektroninės muzikos grupė „GusGus”. Pernai čia pat koncertavusi trijulė užkūrė tokį nepamirštamą vakarėlį, jog pasibaigus koncertui publika dar pusvalandį skandavo grupės vardą ir prašė kartoti dar ir dar.

Kartu su Bjork ir „Sigur Ros” ekstravagantiškieji „GusGus“ patenka į populiariausių pasaulyje Islandijos atlikėjų trejetą. Elektroninės muzikos novatoriais tituluojama komanda yra sukūrusi ir itin didelio populiarumo sulaukusias „Depeche Mode”, Bjork, „Moloko”, „Sigur Ros” kūrinių šokių versijas. Savo biografijoje grupė turi vienuolika studijinių albumų bei daugiau kaip dvi dešimtis singlų. Viso pasaulyje yra parduota daugiau kaip 700 tūkstančių albumų įrašų.

Šį sykį šaunioji trijulė žada dar galingesnį ir spalvingesnį pasirodymą – tokį, kokį geba sukurti tik jie. Daug kartų Lietuvoje viešėję „GusGus“ čia turi tokią ištikimą savo gerbėjų auditoriją, kad kiekviena jų viešnagė prilygsta sugrįžimui į senų gerų bičiulių kompaniją. Taigi būsimas koncertas Kaune yra dar viena puiki proga tuo įsitikinti!

„Over” – https://youtu.be/K703vlIgens

1995 m. Reikjavike susibūrusios grupės pavadinimas tiesiogiai susijęs su garsaus vokiečių režisieriaus Rainerio Wernerio Fassbinderio 1974 m. filmu „Baimė suvalgo sielą”, kuriame moteris gamina savo meilužiui kuskusą, jos lūpose skambantį kaip gus gus. Sėkmingos karjeros pradžia galima vadinti 1997 metus ir jų antrąjį studijinį albumą „Polydistortion”, kurį išleido galinga amerikiečių leidybinė kompanija „Warner Bros.”. Sulaukęs geros kritikos, šis darbas pelnė islandams pasaulinį pripažinimą. Kaskart nenuspėjamus gyvus pasirodymus surengiančius menininkus galima pavadinti muzikinės eklektikos profesionalais – meistriškai miksuodami šokių muziką su elektronika, hiphopą su techno, fanką su house, jie nuolat eksperimentuoja ir nesiliauja drąsiai žaisti garsais.

„Love Is Alone“ – https://youtu.be/S3mwdn0rYjA

Grupės sudėtis keletą kartų keitėsi, tačiau ir buvusiųjų narių karjeros susiklostė laimingai. Didžiausios sėkmės sulaukė Emiliana Torrini, atlikusi dainą filme „Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės”, bei koncertavusi su Stingu, Moby, Dido ir kitais žinomais atlikėjais. Šiuo metu „GusGus“ yra tryse: tai du jos įkūrėjai – kompozitorius bei prodiuseris Biggi Veira ir charizmatiškasis vokalistas Daníel Ágúst, prieš keletą metų laimėjęs geriausio Islandijos pop dainininko titulą. 2021 metais prie „GusGus“ prisijungė kitos islandų grupės „Vök“ vokalistė Margrét Rán Magnúsdóttir, kurią šmaikštūs kolegos vadina „naująja cirko trupės nare“.

„Higher“ ft. Vök – https://youtu.be/8R3aQ-nRw9k